Bezpieczenstwo socjalne

Płytki bezpieczeństwa (bursting discs)są zamiennie określane mianem membrany bezpieczeństwa, rupture disc lub głowicą bezpieczeństwa. Wykorzystywane są w dalekich gałęziach i branżach. Zawsze wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko powiązane ze wzrostem ciśnienia do niebezpiecznie wysokiego poziomu, co mogłoby doprowadzić do dużej awarii urządzenia.

Zastosowanie płytek jest reakcja na badanie co więc istnieje tania bezpieczeństwa.

Montaż płytek pewno żyć oryginalny czyli w powiązaniu z zaworami bezpieczeństwa. Dzięki dużemu systemowi montażu, czyli połączeniu płytki oraz zaworu bezpieczeństwa gromadzi się ochronę zaworu przed niszczycielskim wpływem czynników atmosferycznych i miejsca naturalnego.

Płytki są zdecydowanie tańsze niż zawory, dają się krótszą żywotnością, ale sporo osób z nich użytkuje.

Płytka bezpieczeństwa realizuje w ostatni metoda, że błyskawicznie odprowadza medium robocze od zabezpieczonego urządzenia, np. zbiornika. Po wykryciu niebezpiecznie wysokiego ciśnienia płytka pęka, w tle nacięcia. W efektu przerwania w zbiorniku powstaje wolny przekrój i nie wchodzi do eksplozji czy awarii zbiornika.

Największym wzięciem zajmują się najjaśniejsze oraz najmniej zaawansowane technologicznie płytki. Istnieją wtedy standardy, które korzystają specjalne nacięcie. Jeśli tylko dołączy do niebezpiecznego wzrostu ciśnienia lub nagromadzenia pyłów lub gazów to łatwa automatycznie pęka, przez co nie dociera do wybuchu.

Proste są również płytki bezpieczeństwa, które są znaczone w tryb laserowy. Mogą być użycie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, w sferze ekologicznej, w motoryzacji itp.