Bezplodnosc po sterydach

Niepłodność u ludzi spowodowana jest przede każdym małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest efektem niskiej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml) bądź ich zmniejszoną ruchliwością.

Nacisk na obecne są m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste czerpanie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest przez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w efektu przebytej infekcji czy urazu. Działa to bowiem czasem brakiem w nasieniu dojrzałych plemników, a czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na funkcje rozrodcze wpływać mogą też choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym ruchem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana stylu życia. Pomoże na pewno aktywność ruchowa i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na jakość nasienia pozytywnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, bogata w skutki i warzywa oraz doprowadzanie do organizmu witaminy I i C. Jeśli niepłodność jest skutkiem zaburzeń hormonalnych pacjentowi przepisywane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zamyka się w niektórych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyBezpłodność może wynosić więcej podłoże genetyczne. Warto ponieść toż pod opiekę często w sukcesu, gdy u kobiety dotarło do kilku poronień z urzędu. Często obniżenie płodności płynie z nieprawidłowości w chromosomach. Również stanowi toż kategoria genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności potrafi żyć również przebycie świnki. Ta choroba wieku dziecięcego u małych chłopców może stanowić niezmiernie groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po osiągnięciu dojrzałości płciowej, może spotkać zapalny obrzęk jąder, które wpływać może niepłodność. Równie kłopotliwe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto dodać i o Systemie Kallmana. Istnieje wtedy zaburzenie genetyczne, które definiuje się brakiem lub zanikiem powonienia, i czasem oraz opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U mężczyzn dotkniętych tym schorzeniem są znacznie niskie jądra, prącie i prosty poziom testosteronu. Wskazywania na działania maja pacjenci z poziomem jąder powyżej 2,5cm.