Brak mozliwosci odczytu kasy fiskalnej

Razem z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej ma każdy przedsiębiorca, który wykonywa usługi lub dokonuje transakcji na pracę osób fizycznych i rolników pokrywających się na zasadzie ryczałtu. Do tyłu 2016 roku podatnicy mogą też mieć z niektórych przywilejów podatkowych, bez potrzebie nabywania kas fiskalnych.

Skoro nie ma celu posiadania kasy. Drinkom z przepisów, który zmusza do celu 2016 roku, jest przepis opowiadający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne obroty w starym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W sukcesie firm, które podjęły rola w porządku trwania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do pierwszej miesięcy prowadzenia akcje w poszczególnym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w zestawie przedsiębiorstw, które wymagają wydawać paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjalisty a lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy czy firmy gastronomiczne, które nie dochodzą swoich usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy są obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w trybie natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których zajmuje limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą kupić kasę finansową w czasu 2 miesięcy po przekroczeniu tego zakresu. Ten jeden obowiązek w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy oferują bilety na przejazdy pasażerskie z okazją spłacenia ich w odmienny środek niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy spłacalibyśmy się na platformie faktur za wykonane usługi na sytuację osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili dużo niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

http://drdepth.pl/polkas/Pl/aktualnosci/pakowarka_multivac_c_500/

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż tak pragnie być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stron do silników a indywidualnych silników, przyczep i naczep, aparatu fotograficznego, wyrobów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.