Drukarka fiskalna posnet kod bledu 18

We całych sklepach, także internetowych, lecz również w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich także różnych pojawiły się kasy fiskalne. I choć użytkownicy nie jednak mają, żeby zabierać ze sobą paragony emitowane przez usługodawcę czy kasjera w składzie, to dziś oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla konsumenta i możliwość drukowania paragonu dla użytkownika kasy. Jednocześnie to posiadacz kasy ustala, czy paragony będące do rozliczeń z fiskusem, planują być zamieszczane na indywidualnej rolce w klasy papierowej, czy że powinny stanowić tylko przeznaczane na cyfrowym nośniku.

W przypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego właściwości. Część klientów skarży się, że paragon nie jest im do niczego potrzebny, że to drugi papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej jednak za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może zapłacić mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe prowadzą swoich ludzi do sklepów, na stoiska w środowiskach handlowych lub do punktów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dobra jest sytuacja, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i kupujący go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się wpadać w widocznym miejscu, i klient zdoła już wyjść ze sklepu, to zbyt pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, jaki że stać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia podejmowania przez klientów paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w jakiej może zyskać udział każdy użytkownik paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup towaru albo usługi na ilość przekraczającą 10 zł, może swój paragon zarejestrować na stronie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając ilość i datę zakupu. Ideą imprezy jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w miesiącu. Raz na kwartał poprawia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do tej chwile przez fryzjerów i kosmetyczki oraz właśnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.