Drukarka laserowa xerox 9700

Samym z ważniejszych wynalazków ludzkości, obok ognia i łuku, jest pismo. Stanęło w prapoczątkach naszego człowieczeństwa i kształtowało się wraz z ludzkością, najpierw raczkując jak niemowlę, toczyło się ku dojrzałości. Ludzie wykorzystując tego narzędzia, jak każdego nowego zdobywali nowych umiejętności. Rozwijały się w nich nowe talenty, kiedy w dzieciach, jakie się rozwijają.

 

https://www.grupa-wolff.eu/biuro-projektowe/odpylanie/zgodnie-z-dyrektywa-atex/GRUPA WOLFF - Technologie i Urządzenia dla Przemysłu - Integrator ATEX

Na powodzie było dowodami na piasku, wydrapanymi patykiem. Z okresem przeniosło się na granice jaskiń, opowiadając obrazami o byciu codziennym. O tym, co ludzi fascynowało najbardziej, a zatem cały świat. Kiedy ludzie zaczęli przemierzać duże długości i bronili się handlarzami, pismo zaczęło utrwalać świat grup i produktów. Ludzie zaczęli pisać książki. Na początku na glinianych tabliczkach, papirusie, skórze zwierząt. Kluczowym wynalazkiem, było znalezienie papieru. Księgi miały wygląd zwojów lub luźnych kart, jakie z czasem zaczęto łączyć, mając spośród nich księgi, które znamy dziś. Praca w ówczesnych czasach była skarbem dodatkowo nie każdego było na nią trwać. Powstawała dokładnie w żmudnym procesie przepisywania. Setki skrybów grało w pocie czoła na wynik przyklasztornych bibliotek. Kolejnym ważkim momentem, było znalezienie druku. Wynalezienie czcionki usprawniło powstawanie ksiąg, co zwiększyło ich popularność. Większa rzesza ludzi posiadła umiejętność czytania i robienia. Dokument i drukarstwo zwiększały się prężnie przez wieki. Rewolucja przemysłowa wpisałam do drukarń maszyny pozwalające zautomatyzować produkcję książek i gazet. Kolejny ruch w technologii odbył się w XX wieku wraz z pojawieniem się układów scalonych, które zastąpiły lampy elektronowe. Zastosowanie półprzewodników pomogło wejść do prac nowe znacznie lepsze komputery, a wraz z nimi nowe maszyny drukujące. Drukowanie stawało się jeszcze prostsze. Powstała drukarka domowa ułatwiająca powstawanie artykułów na cel domowy, będące popularniejszymi w obsług. Pierwszymi były drukarki atramentowe, wyparte przez dania laserowe. Drukarki zdobywały jeszcze to różniejsze branże. Zagościły w handlu, dla którego powstała przenośna drukarka fiskalna posnet temo, drukarka do etykiet i drukarka igłowa do drukowania faktur. Cała lista urządzeń, która organizuje się nie mieć tyłu.