Frezowanie cnc oferujemy

Głównym celem obróbki ubytkowej jest przekazywanie kształtu i wymiaru, a i chropowatości różnego typie produktom metalowym za pomocą usuwania nadmiaru materiału, powszechnie nazywanego naddatkiem. Obecnie jedną z najbardziej znanych form obróbki ubytkowej jest frezowanie cnc, jakie jest przydatne w wielu przedsiębiorstwach.

Ogólnie obróbkę ubytkową możemy podzielić na obróbkę skrawaniem oraz obróbkę erozyjną. Do obróbki skrawaniem możemy zaliczyć między innymi obróbkę wiórową. To akurat do tej siatki możemy zaliczyć między innymi operację nazywaną frezowaniem. Warto wiedzieć, że podczas tej obróbki głownie narzędzie wykonuje ruch obrotowy. A w współzależności z urządzenia, na którym pracujemy, może się zdarzyć, iż urządzenie może także wykonywać ruch posuwowy. Jednak najczęściej spotyka się, że to akurat ruch posuwowy wykonuje przedmiot obrabiany. Warto mieć, iż urządzenie, na jakim wykonujemy wspomnianą operację określane jest frezarką. Teraz na rynku występuje wiele sposobów frezarek. Możemy zaliczyć do nich frezarki stołowe, a ponadto frezarki wspornikowe, do jakich należą między innymi: frezarki wspornikowe pionowe oraz poziome, a ponadto frezarki wspornikowe pionowe posiadające skrętną głowicę wrzecionową. Ponadto wyróżniamy również frezarki promieniowe oraz rewolwerowe, a też nakiełczarki, kopiarki oraz frezarki specjalne.

Określając się na obróbkę materiału metalowego należy przede każdym dobrać odpowiedni rodzaj obróbki ubytkowej. Jest więc dużo istotne, ponieważ w relacje od struktury swego produkty powinniśmy wybrać dobre parametry jego obróbki.