Gastronomia english

Płytki bezpieczeństwa są określane także mianem głowicy bezpieczeństwa lub membrany. Możliwość zastosowania stanowi reakcję na pytanie, co więc jest płytka bezpieczeństwa.

Zadaniem płytek bezpieczeństwa jest przesunięcie we należyte miejsce za dużego ciśnienia, które występuje na skutek awarii. Urządzenia potrafią stanowić podawane w przeciwnych systemach. Różnią się między sobą w relacji od typu instalacji oraz medium. Mogą stanowić inne typy, inne rodzaje rozwiązań technologicznych, jakie zastosowano na momencie produkcji. Potrafią stanowić także zrobione z dalekich materiałów.

Zasada działania płytek bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) liczy na tym, że medium robocze zostaje błyskawicznie odprowadzone z ubezpieczonego urządzenia poprzez pusty przekrój, który został zorganizowany w sukcesie rozerwania wymiennej płytki.

Płytki bezpieczeństwa mogą stanowić indywidualnie przystosowane do gustu instalacji czy dania. Wykonywane są zgodnie z wymogami klienta. Znacznie największą popularnością bawią się płytki, które posiadają fabryczne napięcie. Kiedy ciśnienie np. w zbiorniku osiągnie zagrażającą wysokość nastąpi rozerwanie płytki. Dzięki temu ryzyko awarii stoi się zdecydowanie mniejsze.

W sprzedaży proste są płytki nacinane laserowo, przy zastosowaniu technologii Gi laserowej.

Niezwykle rozpowszechnione jest zastosowanie płytek bezpieczeństwa w zintegrowaniu z zaworami bezpieczeństwa. W takim systemie płytka ma dla zaworu ochronę przed korozją, zabrudzeniem czy zniszczeniem, które ponoszą w sukcesu działania czynników atmosferycznych.

Wszystkie tani i zawory muszą spełniać surowe normy bezpieczeństwa, które są podyktowane przepisami prawa.