Kasa fiskalna 1 marca 2015

Z kasą fiskalną potrafimy się spotkać wszędzie tam, gdzie osoby fizyczne odpowiadają za produkt albo usługę, a zysk z takiego obrotu przekracza granicę ustaloną przez Ministerstwo Finansów.

Po co i jako tworzy kasa fiskalna? Kasa fiskalna stanowi owo urządzenie, na jakie umieszczane są oferowane towary czy świadczone usługi. Dzięki temu pani kupująca za produkt albo usługę może wziąć dokładny spis tego, za co dała. Wyszczególniona jest tam dokładna cena każdej sytuacji oraz wszystka kwota. Dowód sprzedaży więc nic nowego jak paragon. To dzisiaj dzięki niemu umiemy za co i ile dali i czy przypadkiem liczba nie jest za duża czy za niewielka. Pewno się również zdarzyć tak, że klient nieświadomie nabędzie wadliwy towar. Wówczas paragon służy jednocześnie do współpracy takiego materiału na następny czyli na ilość pieniędzy, która będzie równowartością kwoty, którą klient zapłacił. Jednak kasa finansowa nie służy ale i tylko do drukowania paragonów. Drugą jej czynnością jest rejestrowanie sprzedaży. Po jakimś zakończeniu sprzedaży obowiązkiem dostarczającego jest zrobienie raportu dobowego sprzedaży. Dzięki niemu na określone zapisze się to, jakie materiały zostały sprzedane, ile za nie dano i ile od nich osiągał podatek VAT.

Kasa ERC Są drugie rodzaje kas fiskalnych. Możemy dać na dowód kasy ERC czyli Electronic Cash Register. Istnieje obecne kwota, która stanowi programy, takie które wgrał jej producent. Nie można ich zmienić. I ma dość małą pojemność danych przez co po kilku latach istnieje teraz zapełniona. Wtedy właściciel takiej kasy fiskalnej ma dwie możliwości: może zastąpić moduł finansowy na obecny lub całkowicie zmienić całą kasę na nowoczesną. Do ostatniej kategorie kas należą między innymi: kasy mobilne, jednostanowiskowe bądź same kasy systemowe.

Terminale fiskalne Innym sposobem kas finansowych są kasy POS czyli Electronic Point Of Sale. Określane są również kasami komputerowymi. Dopasowują się głównie z komputera, drukarki fiskalnej, klawiatury oraz monitora. Kasy też są uniwersalne co świadczy, że można do nich podczepić również na przykład terminale fiskalne , skanery kodów kreskowych bądź te wagi elektryczne. Kasy POS można dowolnie konfigurować lub rozbudowywać w relacje od innych potrzeb albo też rozwoju firmy.