Pakowanie prozniowe worki

Pakowanie próżniowe daje niewątpliwą moc nad tradycyjnymi metodami pakowania i trzymania. Produkty zapakowane w ten technika dłużej utrzymują świeżość oraz są lepsze w transporcie na dalsze odległości.

Dodają one na prawdzie odsysania powietrza z opakowania foliowego, jakie stanowi również zgrzewane i szczelnie zamknięte.
Ważne części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze oraz listwa zgrzewająca.
Wyróżniamy dwa typy pakowarek:
– pakowarka komorowa – gdzie cały efekt w opakowaniu jest układany we tłu specjalnej komory.
Powietrze jest odsysane z całego wnętrza komory. Stanowi owo wyjątkowo powszechna konstrukcja. Po wyjściu procesu zwykle komora zaczyna się samoczynnie. Ten model urządzenia pozawala na dużą powtarzalność procesu i elastyczność w doborze parametrów próżni i wielkości zgrzewania.
Rozmiary urządzeń wahają się od małych umożliwiających pakowanie samego materiału na raz do wyjątkowo szerokich wymagających specjalnych kół uczestniczących w przemieszczeniu sprzętu.
– pakowarka listwowa – przedstawiam się zewnętrznym typem ssania.
Przeważnie stanowi ona niewielkich rozmiarów. Produkty znajdują się na zewnątrz urządzenia a do sposobu jest montowany jedynie koniec worka. Odsysanie więc przenosi się na zewnątrz komory. Dla tego rodzaju urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie ważne jest, który wariant wybrać?
Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona te na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę produktów o dziwnych rozmiarach oraz gabarytach.
Za pakowarką komorową przemawiają natomiast mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i połączona spośród tym cięższa kwotę pakowanych produktów na doba.
Dla zastosowań amatorskich bądź w średniej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka.
Dla zastosowań finansowych w ogromnych sklepach lub domach produkcyjnych lepszym podejściem będzie wybór pakowarki komorowej.
Przyśpiesza to mechanizm pakowania natomiast w większym horyzoncie czasowym pozwala na zaoszczędzenie kosztów worków.
Na Lokalnym targu jest wielu producentów pakowarek.
Tepro to nazwa produkująca pakowarki próżniowe, będąca na placu już 50 lat!