Planowana ciaza w wieku 20 lat

W momencie, kiedy staramy się z swym partnerem o dziecko, każdy dzień jest niebezpiecznym liczeniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i zbudowały go, aby jak najszybciej powiadomić rodzinę oraz partnerów o rychłym zwiększeniu się rodziny. Jednak często sprowadza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie jesteśmy w ciąży. Nie zginajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jedne zasadzie działają testy ciążowe proste w aptece. Ich działanie jest bowiem niezwykle popularne. Polega na znalezieniu hormony HCG (dawanego w sukcesie spotkania w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle proste w eksploatacji a zarazem bardzo wrażliwe, dlatego należy je kojarzyć zgodnie w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może dotyczyć z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak toż jak jakichś innych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych jednocześnie nie należy stosować po upływie terminu ważności. To gdyż jego prace mogą być zaburzone, a skutek będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na koniec testu ciążowego nie lecz jego ważne wykonanie oraz odczekany godzina od czasu ewentualnego zapłodnienia. Istotne są i choroby kobiety, przyjmowane przez nią leki i wiek. Tak to, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i stosujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w formy powinny raczej zgłosić się do specjalisty, bowiem w ich przypadku test może dochodzić ciążę, do której właśnie faktycznie nie doszło,mikroporonienie – czasem daje się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego przygotowaniu, wyszedł ujemny. Potrafi wtedy znaczyć, że dotarło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ najprawdopodobniej stanowisz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie ważna wykryć ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie jeden ważny punkt: HCG jest najwcześniej wykrywalne w naturze, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żeby posiadać ogromniejszą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy myśleć o tym, iż w żadnym przypadku nie są nieomylne i dla większej swobodzie należy udać się do specjalisty i zrobić specjalne badania. Zawsze w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie a na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą popaść w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.