Pojemnik na yerba mate

Dozowniki celkowe to popularnie wykorzystywane urządzenia. W relacje od schematu i rodzaju mogą być określone do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które wykonują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeby dekompensacji. Temperatura miałów nie pewno istnieć jaśniejsza niż 200 stopni Celsjusza również nie zapewne istnieć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest względnie prosta. Pył ze zbiornika dociera do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy jest on dostarczany w celkach ze skrzydełkami wykorzystującego się bębna.

Dozowniki celkowe uważają za zadanie w technologia ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą wtedy w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na wszelkim kroku produkcji, także w kierunku działania technologicznej linii pakowania produktów, w dziedzinie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o różnych ciśnieniach. Można je dawać np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują też zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Jednym z elementów wyposażenia dozowników celkowych że żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z możliwością dostosować wydajność dozownika do osobistych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.