Pojemnik prozniowy forum

Choć pakowanie próżniowe najczęściej kojarzone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to jeszcze częściej też klienci indywidualni poszukują urządzeń, które uznają im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i urządzenia do pakowania zaliczane są także do ich potrzeb, zezwalając na zapakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe narzędzie do pakowania próżniowego żywności może korzystać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania bądź więcej wykorzystuje pojemniki próżniowe zbudowane z plastiku. W przypadku pojemników najczęściej zatrudniane są specjalne pompki ręczne, które powodują na odessanie zbędnego powietrza z pojemnika i wręczają jego hermetyczne zamknięcie. Podobny strategia życia można użyć do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Mają one najczęściej uniwersalny rozmiar, a można je dawać zarówno do zamykania butelek z winem, jak również do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino prawdopodobnie być przechowywane nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co znacznie przez 2-3 dni.

granulatory

Do codziennego użytku mogą istnieć jednocześnie dostosowane urządzenia typu multivac, idące na przechowywanie żywności w określonych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej czas przechowywania - w relacji od rodzaju wyrobu także z miejsca, gdzie będzie on trzymany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania wydłuża się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa lub herbata, żywność przetworzoną, ale jednocześnie warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso pewno istnieć przestrzegane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z zastosowaniem woreczków jest fakt, że nie posiadają one zbyt wysokiej powierzchni.