Power sezon 4 odcinek 4

Droga na pojeździe to niepowtarzalny sport, jaki zawiera własnych partnerów w prawie wszystkiej kategorii wiekowej. Większość rowerzystów używa jednośladów tylko w terminie wiosennym, jako silny i praktyczny sposób dostępu do metody i sztuce, a w zimie, z inicjatyw utrudnionych warunków na ulicy, chcą z nich zrezygnować na pracę samochodów i komunikacji miejskiej. Jednak dobre przygotowanie roweru i siebie do doskonalących się warunków na drogach, ważna z bogactwem i przyjemnością używać jednośladów przez pełny rok, nie chociaż w okresie rowerowym. W co dlatego warto się wyposażyć, aby jazda na rowerze była spokojna więcej w zimie?

Odpowiednia odzież. Nie cierpię na spraw ciepłego płaszcza czy kurtki, wręcz przeciwnie. Zwykła kurta spowoduje, że (szczególnie podczas przemieszczania rowerem dużej części kilometrów) nasze ciało dość szybko się spoci, a schnący pod kurtką pot będzie skutecznie szedł do wychłodzenia ciała. Najciekawszym wyjściem w takiej spraw będzie zaopatrzenie się w bieliznę termoaktywną. Jej założeniem jest prowadzenie nadmiar pary wodnej i wilgoci z własnego ciała, dzięki czemu nie będziemy uznawali wrażenia przemoczenia i tym samym nie będziemy mieli chłodu. Dodatkowo niektóre bielizny termoaktywne mają wszytą swego rodzaju membranę, która zamierza chronić organizm przez zimnym wiatrem. Należy także wyposażyć się w ciepłe buty także stanowić chyba dodatkową parę skarpet. Osobiście polecam skarpety z jak najwyższej procentowo zawartości wełny, dzięki czemu nie będziemy czuć chłodu. Warto też dbać o rękawicach rowerowych. Dobre firmy świadczą dwuwarstwowe rękawice: pierwsza warstwa jest wówczas wodoodporna, a pozostała skutecznie zatrzymuje ciepło w dłoniach. Przygotowanie roweru. Tak samo jak samochód, rower i wymaga specjalnego, zimowego osprzętu, który da nam funkcjonalną i wygodną podróż. Przede każdym są to zimowe opony i błotniki, a też, w ekstremalnych warunkach, łańcuch. Nie ważna i zapominać o tym, iż w zimie zmrok zapada o znacznie szybciej, dlatego potrzebne będzie następujące oświetlenie oraz odblaski.

Mam nadzieję, że powyższy poradnik uświadomił niezdecydowanych rowerzystów, że sezon rowerowy nigdy nie rzuca się wraz z opadem pierwszego śniegu i pomógł w zdecydowaniu, jakich akcesoriów potrzebujemy, by bezpiecznie korzystać z obecnego materiału transportu niezależnie od pogody. Bo przecież jazda na rowerze więc nie tylko dobra zabawa, to wyjątkowo sport, dzięki jakiemu na dłużej pozostaniemy sprawni.