Programy komputerowe dla osob niepelnosprawnych

Obecnie niemal każdy gość na świecie jest smartfona. Ich niska cena i lekka dostępność sprawiła, że mieszkały się nieodłącznym towarzyszem ludzi. Szczególnie, że ich funkcjonalność a dodatkowo niewielkie rozmiary sprawiają, iż ten sposób telefonu komórkowego jest miany też jako możliwość dla komputerów i tabletów, zwłaszcza jeżeli jesteśmy w dróg, i waga i obowiązek naszego bagażu nie zezwala na spakowanie dodatkowego obciążenia. Nic więc dziwnego, że użytkownicy z pasją personalizują swoje smartfony w ostatni możliwość, by jednym kliknięciem przejść dostać się do ulubionej aplikacji albo także z możliwością dawać się z znajomymi i bliskimi zdjęciami, przeżyciami, wrażeniami...

Zarówno dla rowerzystów nie brakuje interesujących dodatków na smartfony, które nie tylko umilą mienie z jednośladu oraz umożliwi szybkie dawanie się wrażeniami z wypraw na podstawach społecznościowych. Znalezione przez nas aplikacje dla rowerzystów również umożliwią szybkie znalezienie najodpowiedniejszej dla nas trasy rowerowej i wesprą w chwili ewentualnego zgubienia trasy.

Endomondo Sports Tracker – Endomondo już z dłuższego czasu zajmuje się popularnością wśród sportowców. Jej właściwość liczy na tym, iż w okresie rzeczywistym mierzy odległość, którą przemierzyliśmy, czas treningu oraz ilość spalonych kalorii. Aplikacja jest odpowiedzialna do pobrana za darmo za pośrednictwem sklepu Google. Opcjonalnie można wykupić wersję PRO, która pozwoli nam rozwinięcie dodatku o kilka nowych prac. Google Maps – aplikacja po wielu modyfikacjach przez producenta raz może być jako pełnowartościowa nawigacja, możliwa zarówno do użycia w systemie offline, a przyjazny interfejs umożliwia ustawienie korzystnego dla nas rodzaju trasy w zależności od tego, jakim sposobem transportu się poruszamy (możliwość postawienia na zabieg marszu, jazdy samochodem i jazdy rowerem). Dodatek ten nie tylko zapewni, że zazwyczaj z możliwością znajdziemy drogę do domu, ale jeszcze wskaże nam, gdzie najbliżej nas dostają się kawiarnie albo bary. Bike Repair – dodatek bardzo przydany w wypadku, kiedy obawiamy się, iż nie poradzimy sobie z zmianą pojazdu w razie ewentualnego uszkodzenia w trakcie jazdy. Istnieje wtedy wówczas wręcz niezbędna aplikacja, jak nie mamy odpowiedniej wiedzy technicznej, i chcemy wybrać się na nieco dłuższą wyprawę. Jedyną wadą aplikacji stanowi jej styl: osoby nie znające w normalnym stopniu językiem angielskim mogą tworzyć kłopoty.

Powyższe aplikacje dla rowerzystów to jedynie kropla w morzu dodatków zrealizowanych w tytule większym bądź mniejszym z dbają o rowerzystach. Także o ile zajmowanie ich wszystkich jest kiedy dużo zbędne, tak myślimy, iż zainstalowanie trzech wysoce wymienionych może ujawnić się bardzo dostępne w dalszym użytkowaniu roweru.