Programy ksiegowe do pobrania za darmo

Program do faktur idzie na wysoką oszczędność firmach, które prowadzą tysiące faktur w sile miesiąca. W chwili obecnej w Polsce granych jest niemal 1,5 mld faktur w układu roku. Jednak jedynie niespełna 3% przedsiębiorców czerpie z ofert wystawiania faktur elektronicznych.

 

Nowa metoda przesyłania dokumentów
Do wystawiania faktur w kwestie elektronicznej są specjalne programy komputerowe. Ważna je zainstalować na bliskim komputerze lub stosować spośród nich online. Przyspieszają one w znakomity sposób proces wystawiania faktury. Zaczynane są one bowiem niejako z automatu w strony pliku pdf na bazie formularza.
Do roku 2012 wskazana była pisemna zgoda nabywców na wytwarzanie przez nich faktur drogą mailową. Pragnęły być również odkładane na wypadek kontroli z Tytułu Skarbowego. Ale od roku 2013 taka umowa nie jest teraz wymagana. Jest bowiem teraz zasada tzw. domniemanej zgody, więc elektroniczną fakturę VAT można przesłać do jakiegoś bez uprzedniej akceptacji. Transakcja zostaje zrealizowana wówczas, gdy klient dokonuje płatności. Oznacza to bowiem zaakceptowanie formy przesłania dokumentów.

polkas.pl turbovacTurbovac - pakowarki próżniowe produktów Polkas

 

Co musi liczyć faktura elektroniczna?
Faktura elektroniczna, także kiedy taż typowa papierowa, musi zawierać informacje osobowe nabywcy oraz sprzedawcy, ich adresy, numery NIP, datę wystawienia, numer identyfikacyjny, kwotę (z VAT i bez).
Aby dokumenty mogły stać wysłane drogą mailową muszą istnieć naturalne oraz czytelne. Odbiorca takiej faktury pragnie pamiętać pewność, że osoba wystawiająca podała duże i te dane. Można tu wykorzystać w ostatnim obiektu tzw. podpis elektroniczny.
Od 3 lat, od roku 2013 istnieje kontrola biznesowa. Istnieje wtedy nic nowego jak wewnętrzna procedura określająca obieg dokumentów. Pozwala ona możliwość powiązania ich z określonymi sprawami i płatnościami. Faktury w klasie elektronicznej należy dokładnie odpowiednio przechowywać. W razie kontroli przedsiębiorca jest cel ich odkrycia i pokazania do wglądu.
Kupno programu do faktur idzie na szeroką redukcję wydatków firmy. Szanuje się w ostatni twórz na wydruku, papierze, kopertach i wartościach pocztowych. Faktury takie mają wiele mniej miejsca, zaś ich wystawienie jest daleko prostsze i większe.