Przenosnik materialow sypkich

Drinkami z najczęściej stosowanych urządzeń do transportu i dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy je w praktycznie każdym domu produkującym suche mieszanki, lecz nie tylko. Miejsc, w których podajniki znajdują swoje przeznaczenie jest niezmiernie więcej zaś nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest narzędziem, które działa do transportowania przeróżnych pyłów, z bardzo miałkich do ziaren o wielkiej granulacji. Dzięki temuż jego użycia są bardzo duże. Ponadto dodatkowym plusem tego wyjścia jest fakt, iż transport tychże pyłów kończyć się może także w okresie, jak i pod dowolnym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Ważne spośród nich prezentują się większą odpornością i - co wewnątrz tym idzie - większą wydajnością. Jeżeli zaś idzie o przenośniki korytowe więc ich doskonałym plusem jest fakt, że zezwalają na deski dojazd do przenośnika co z kolei jest konieczne w sytuacji, gdy chcemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe ma się pod uwagę przede wszystkim wydajność godzinową. Odpowiednio dobrane materiały oraz specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego dania i niezawodność, chociażby w przypadku przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Kluczowym jest, że przenośniki ślimakowe jednak są wykonywane razem z indywidualnymi wytycznymi podanymi przez klienta. Szczególnie istotą sprawą jest długość i wielkość urządzenia, lecz jednocześnie umiejscowienie wlotu i wylotu i ustalenie kąta nachylenia. Często wytwarza się wersje wzmocnione podajników ze względu na pozycję urządzenia w szczególnie trudnych warunkach.

Popularnym jest otwarta skala obszarów, w których mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Ważna je odnaleźć również w betoniarniach, przy piecach grzewczych jak zaś w sektorze spożywczym. Bardzo często bierze się z nich w trakcie obróbki zboża, na dowód do jego wietrzenia albo więcej czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie wykorzystują także hodowcy, którzy przy ich użyciu mieszają i oferują suchą karmę zwierzętom.