Rozwoj firmy po angielsku

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najpozytywniejsze etapy bycia wszystkiej osoby. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Stanowi to dla nich znak, że rozwój dziecka chodzi w normalnym kierunku a ponadto w atrakcyjny sposób uświadamia je, iż mają pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują bardzo łatwo, praktycznie z dnia na doba, i pierwsze bicie serca jest możliwe do usłyszenia teraz w 21 dniu ciąży.

Na wstępu serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu istnieje wtedy bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu duże (całe 6 mm), iż będzie bogata je ustalić w badaniach USG. Niestety, wciąż będzie zawsze za małe, by ocenić jego właściwy rozwój. Aby dobrze ocenić rozwój dziecięcego serca, niezbędne będzie zaczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli chodzi o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już prawie 11 tygodnia ciąży, ale tylko za pomocą specjalistycznej aparatury, która jest w bycie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. I właściwe bicie serduszka, przy użyciu stetoskopu, jest możliwe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na ten punkt – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez cały okres ciąży krew płodowa nie docierała do płuc maleństwa. Istniał więc wówczas znak dla otwierającego się organizmu dziecka, że coraz nie czas na wolne oddychanie, należy za to skupić się na zdrowym rozwoju organów. Tak więc, serce dziecka będzie w całości rozwinięte dopiero w okresie porodu. Z tego sezonu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie osiągalne w wszelkiej chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.