Urzadzenie diagnostyczne hp

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to coraz dużo rozpowszechnione urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klas układu optycznego ze profesjonalnym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych partii ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można osiągnąć nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop zaś jego skorzystanie

http://euro-fiskalne.pl/post/gdzie-kupic-kase-fiskalna.html

Kolposkop poleca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a ponadto pochwy i sromu w projekcie wykrycia zmian, które potrafiły mówić o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Uczy się, że dokładność diagnozy wykonanej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w zależności od jego modelu.

Jak wygląda badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka stoi na fotelu ginekologicznym. Na samym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który pomaga uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy organizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego uważa się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w znaczącym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i widzenie go na określonym ekranie, a jeszcze pisanie i wydawanie dla pacjentki, jak również do użytków przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.