W okresie przedswiatecznym wartosc sprzedanego

Z czym przypisują się święta? Na pewno z własną atmosferą, choinką, być potrafi śniegiem. Dla niektórych świąteczny czas skupia się prosto z ogromem pracy. A dla większości dzieci i młodzieży będą one utożsamiane tylko z prezentami. Już bardzo przed świętami małe dzieci piszą (czasem z dopłatą dziadków czy rodziców) listy do Świętego Mikołaja, a nastolatkowie mimochodem wspominają, co dążyliśmy w obecnym roku dostać pod choinkę.

Bez wątpienia, czasy się zmieniły. Teraz nie nowa zabawka czy coś czapka uszczęśliwią naszą pociechę, ale nowe telefony, komputery i tablety. Nie liczy nic złego w kupowaniu dziecku innego urządzenia multimedialnego, oczywiście jeśli jest polecany w planach naukowych, i tylko później dla przyjemności i zadowolenia potrzeby rozrywki. Problem jednak pojawia się, jak nasza towarzyska do ostatniej chwili pociecha nie widzi świata poza swoim nowym tabletem, zaniedbuje naukę i kontakty z rówieśnikami zastępują im wiadomości wysłane za pośrednictwem aplikacji mobilnych. W takich formach bardzo głównie w głowach rodziców pojawia się pytanie: jak odebrać dziecku tablet?

Istnieje przysłowie „kto wystawia i działa, tenże się w piekle poniewiera”. Nie wiem lub to prawda, nie zmienia to natomiast faktu, że kiedyś już sami kupiliśmy dziecku takie urządzenie, nie powinniśmy mu go później bezpowrotnie zabierać. Z różnej jednak strony, myśląc o konsekwencjach i ewentualnym uzależnieniu z technologii, w jakie potrafi odwiedzić nasze dziecko, powinniśmy zamknąć je w ścisłym kloszu z dala od nowego świata, co jest właśnie nie tylko niemożliwe, jednak także niedorzeczne. Jak zatem przywrócić do życia swoją pogrążającą się w świecie multimediów latorośl?
Korzystnym rozwiązaniem będzie zastanowienie się obecnie w terminie kupna, jaki rodzaj tabletu będzie dla naszego dziecka najzdrowszy i najwygodniejszy, aby później nie trzeba było się borykać z punktem, jak odebrać dziecku tablet, lub ograniczyć do niego dostęp. Jeśli swoje dziecko stanowi w wieku przedszkolnym czyli we wczesnych klasach podstawówki, tak będzie ulokować w tablet edukacyjny, który będzie w kształcie nawet przez zabawę rozwijać umiejętności własnego dziecka.

Nie uczestniczy także zapominać o tym, że aby zapewnić łączność standardowego tabletu z siecią w dowolnym pomieszczeniu, należy wykupić miesięczny abonament na mobilne usługi internetu. Spośród tegoż powodu, o ile nie wykupimy pakietu internetowego, swoje dziecko będzie potrafiło korzystać urządzenia ale w tle, gdzie będzie brało zostały dojazd do niezabezpieczonego hasłem Wi-Fi. Czyli, innymi słowy, praktycznie dopiero w zakładzie. Być może nie pomoże zatem w znacznym stopniu w późniejszej walce z uzależnieniem, tylko na pewno bardzo ograniczy miejsca, w których latorośl będzie potrafiła z tabletu korzystać.

Tak, wiem… Tekst pojawił się za późno, tablety kupione, a osobę dziecka obejrzymy tylko, jeśli wydrukujemy jego zdjęcie i przykleimy na tylną obudowę tabletu. Możemy więc zaryzykować ze poprzednim rodzicielskim stylem i dać dziecku karę na urządzenie. Oczywiście nie jest gwarancji, że spowoduje to właściwe skutki, zawsze na pewno zapewni nam chwilowy spokój stracha i prawdopodobieństwo poprawienia ocen, ponieważ z nudów, jak jedyni tak naprawdę wiemy, można dokonać wszystko. Nawet otworzyć się uczyć.