Wedkowanie bolonka

Gdy tworzymy własną przygodę z wędkowanie, powinniśmy stanowić świadomi tego, iż łowienie nie rozpoczyna się na założeniu przynęty na haczyk, i nie odbywa się na wrzuceniu zanęty do wody wraz ze spławikiem. Łowienie ryb to o wiele bardzie skomplikowany proces, który że ma przynieść pożądane efekty, czyli złapanie pięknych okazów ryb, wymaga być rygorystycznie przestrzegany.

Podstawowe danych o łowieniu ryb można wziąć czytając literaturę branżową bądź szukając zasoby Internetu. Pomimo te najbardziej pożądane informacje, lub wręcz tajniki tego zajęciach można zarobić jedynie z doświadczonych wędkarzy, którzy spędzili wiele lat na uważaniu na dalekich łowiskach i wykorzystując wszystkie swoje sposoby łowienia (spławikowa, spinningowa, gruntowa, muchowa). Kilkoma z nich postanowiliśmy się podzielić.
Gdy już uda się złowić rybę pamiętajmy, aby jednak ją przyjmować mokrymi rękami lub przez wilgotną szmatkę. Jeżeli zaś chcemy rybę wypuścić z powrotem do wody to powinniśmy toż spowodować tuż z nad lustra wody zaś nie z ważnej wysokości.

Wybór miejsca
Przychodząc na obecne mieszkanie łowienia w głównej kolejności trzeba zobaczyć jego głębokość oraz otoczenie. Gdy zauważymy stare, zwalone drzewa także nowe wodne przeszkody więc z pewnością możemy zawierać na spotkanie z drapieżnikami. Więc chyba tworzyć utratą przynęty. Tak dlatego dobry dobór łowiska to filar naszego przypadku.
Dość prostą informacją jest żeby będąc już ponad wodą utrzymywać się cicho, gdyż najmniejszy nawet hałas (tupnięcie, trzask) może spłoszyć ryby. Stanowi to i o tyle ważne, że przeważnie nie jesteśmy jedyni do łowienia nad wodą.
Jeżeli dzień naszego łowienia jest mocno słoneczny to z pewnością ułatwią nam okulary polaryzacje, jakie powstaną się naszym przyjacielem podczas wypatrywania żerujących ryb. Naturalnie uzbrojenie się w osłonę głowy zawsze jest właściwe, bez sensu na prowadzące warunki atmosferyczne.

Łowienie nocą
Natomiast łowiąc nocną porą, warto zaopatrzyć się w świetliki. Po złamaniu takiego świetlika, przekaże on nam fluorescencyjne światło, jakie będzie się jarzyć przez kilkanaście godzin. Świetlik taki możemy w efektowny możliwość wykorzystać poprzez wstawienie go w plastikowym worku (jednorazówka) lub plastikowej koszulce na spławiku bądź szczytówce. Ten nowy zabieg zezwala na wędkowanie w nocy tzw. metodą drgającej szczytówki.
Do indywidualnych przydatnych pomocy, które odbędą z łowienia naszą dużą pasję można zastąpić krzesełko, na jakim w celu powinniśmy spędzić wiele przyjemnych godzin i mieć wózek wędkarski, który wesprze w przystępny rozwiązanie przewieźć cały ekwipunek. Można taki zakupić tutaj.

 

Przynęta
Kiedy już weźmiemy się za przygotowanie zanęty, np. z ze tradycyjnego chleba, więc o wcześniej przygotować przez sitko. Sprawi to, iż nie będzie się ona łączyła a jednocześnie będzie niezmiernie skuteczna. Jeżeli przygotowujemy przyjemność z pasty chlebowej bądź ciasta, dobrzy żebym miały kształt przypominający małą gruszkę. I skoro będziemy ją myśleć na haczyk, toż nie powinna zasłaniać ostrza. Wielu wędkarzy dodaje do zanęty różne zapachy, by ją uatrakcyjnić. Jednak trzeba z ostatnim widzieć, gdyż przesadzenie z zapachem przyniesie odwrotny efekt. Gdyby mamy prawidłowo napełniony koszyczek z zanętą, to chyba po kilku sekundach będzie on teraz spokojny i należy go uzupełnić. Z zmianie gdyby będziemy znęcać na wodę tą toż miejmy aby zanęta była bardzo sklejona oraz obciążona. Jako swoistego kleju można wziąć płatków owsianych, a do obciążenia koszyczka posłużyć może odrobina żwiru. Stosując jako przynęt dżdżownic bądź rosówek pozwólmy rybie połknąć przynętę, dlatego nie powinniśmy zbyt łatwo jej zacinać.
Najlepszymi porami na połów latem, szczególnie podczas upałów są ranek bądź późny wieczór, spośród tego warunku, iż w czasie upalnego dnia ryby uciekając przed gorącem przenoszą się na dno akwenu.
Bardzo silną rybą do uważania jest leszcz. Ponieważ leszcze zawsze wykorzystują w stadzie, to po złowieniu jednej sztuki, nie powinno się zbyt długo czekać z ponownym zarzuceniem przynęty, skoro stanowi szybka szansa na ponowne branie.
Natomiast na sam koniec, po zakończeniu łowienia dokładnie posprzątamy swoje miejsce.