Wymagania na stanowisko kasjera

Często możemy zarejestrować w handlach wyposażenie stanowiska kasjera w stron nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i tradycyjnego bądź zintegrowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia powszechnie zaczyna się w szybkich marketach oraz sklepach chodzących do budowy sklepów.

Jest w nich dobrze asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a same produkty równie często są sprzedawane, kiedy również zamawiane. Stąd też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz dokonywania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zawsze ale ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, jak mamy do wykonywania z nielicznym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W formie kiedy jednorazowo zamawiamy kilka czy kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie i gdy rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment wydać na mało albo kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na dowolnym samym produkcie. W postaci jak tego gatunku jest kilku, nie jest przy tym wiele pracy, i szybko jest upilnować wszelkie koleje w kraju ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony pułap dochodów, więc musi stosować tego dania. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i brania jej przy każdej transakcji, jest duży wybór co do gustu kasy. W przypadku malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie ma zbyt dużo funkcji, oraz jest ciężki w obsłudze. Możemy z góry założyć, iż są to kryteria najważniejsze dla nas w sukcesie zakupu kasy i że przez długi godzina nie ulegną one zmianie.