Zimne napoje na gardlo

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich wymaganie oraz orzeźwił. W takim wypadku świetnie kontrolują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy też kruszonego lodu. W internecie i sztukach kucharskich można znaleźć wiele przepisów na ciekawe napoje tego rodzaju. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, zawsze o zapoznać się tworzyć je temuż. Istnieje zatem nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale jeszcze zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają ogromną satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy wejdą z wizytą w jakikolwiek upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, jest tenże o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można dostać o wszystkiej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to punkt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedne z najpopularniejszych produktów na rynku. Otrzymany napój jest miły, pyszny i pożywny - jednak każdy gęsty koktajl można mieć jak oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym rodzajem napoju jest obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej przygotowywać go w okresie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i proste na wszelkim stoisku. Korzystnym wyjściem jest połączenie mleka, truskawek i bananów - ta niesamowita praca będzie wspaniałym doznaniem dla swoich kubków smakowych.

Tak można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, stworzony z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! I może brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesu brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. I co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest ciężkie - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście wpływ na koktajl i gotowe materiały to coraz nie wszystko. Powinien posiadać podobni sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z prawdziwej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbytu jest sporo takich produktów oraz warto przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który tak wykona nasze oczekiwania i potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który sprawi się nie jedynie do deserów owocowych, ale same na dowód do robienia mrożonej kawy.